Tak for en dejlig uge med godt vejr, banko, bibeltimer, cafemøder og socialt samvær.
Tak til enhver der har været med til at bære med, for at ugen kunne blive som den blev for den enkelte deltager.
Angående vores udvalg for ugen, ”Bibelcamping for alle”, så kan jeg med glæde fortælle at der er kommet to nye med i vores udvalg, så vi nu er 7 medlemmer. Udvalget ser sådan ud:
Margrethe Schmidt Jensen Videbæk, Camilla Haunstrup Bjerregaard Vorgod-Barde, Anita Hove Blåhøj, Bjarne Gamborg Grindsted, Emil Schousboe Kollund, Brian Madsen Vejle og Frank Fyhn Grindsted.
Bed gerne for vores udvalg og for bibelcampingen til sommer.
Angående 2023, så har vi den første taler/bibeltimer holder på plads, det er Ejgil Nielsen, som i dag bor i Drammen, Norge sammen med sin familie. (Han har tidligere været ansat i IM).
Vi kan med glæde fortælle jer, at vi allerede nu kan love at der bliver Junior aktiviteter på Mørkholt i 2023.
Har du forslag eller gode ideer til 2023, så kom gerne med dem til os i udvalget, når du møder os eller send dem til mig på mail frank.f(at)indremission.dk eller SMS på 61 28 82 84.
Vi kunne godt bruge en til at stå for at oprette for vores egen Facebook side.
Har du lyst til at tilbyde et eller andet, fx en eftermiddagsaktivitet, som du nyder at lave, er du meget velkommen til at fortælle os det, ellers finder vi bare ud af det til sommer.
På udvalgets vegne
Frank Fyhn
61288284